Serrapeptáza

Serrapeptáza a cystická fibróza pŕs

Čo je to? Cysty alebo fibrocystické hrčky v prsníku sú benígne- nie rakovinové. Charakterizované sú okrúhlymi hrčkami voľne pohyblivými sa oproti tkanivu prsníka. Tieto hrčky sú obvykle citlivé na dotyk na rozdiel od rakovinového rastu, kde sú hrčky nepohyblivé a nebolestivé. Hrčky môžu byť od mäkkých až po tvrdé. Citlivosť sa u mnohých žien môže zvyšovať s prichádzajúcou menštruáciou. Často sú cysty vyplnené tekutinou a môžu sa zväčšovať ako premenštuačná odpoveď na hormonálne zmeny. Čo to vyvoláva? Nedostatok progesterónu a prevaha estrogénov- hlavného ženského hormónu a prolaktínu. Diétne faktory tiež môžu mať vplyv. Obyčajne bolesť a opuch nepretrvávajú po začiatku menštruácie a väčšina žien má výraznú úľavu v tomto čase. Opakovanými cyklami hormonálnej stimulácie, môžu cysty byť chronicky zapálené a ohraničené fibrotickým tkanivom, ktoré robí steny cýst tvrdšie a hrubšie. Pozor, základom je správna diagnóza!

Ako môže serrapeptáza pomôcť?
Pomáha významne, čistí zápal a mŕtve tkanivo. Následkom odstránenia zápalu je úľava od prejavov a proces hojenia. Štúdia u 70 pacientiek dvojito zaslepená s cystickou chorobou prsníkov. Pacientky ktoré dostávali serrapeptázu mali významne menej bolesti a zmenšil sa opuch nemali žiadne vedľajšie účinky. (Kee WH, Tan SL; Lee V, Salmon YM. Singapore Med J, 30(I) :48-54 1989 Feb)

Serrapeptáza sa ukázala ako účinná pri liečbe – fibrocystickej mastopatie – ochorenia prsníkov.
Výskum v Nemecku a Japonsku poukázal, že serapeptáza dokáže rozpustiť prsníkové a vaječníkové cysty, zmierňuje príznaky artritídy, urýchľuje hojenie roztrhnutých väzov a športových úrazov a pomáha pri pooperačnom hojení.
 

 


Astma / Srdce a cievne ochorenia / Skleróza multiplex / Úrazy / Zápaly / Migréna a bolesti hlavy / Cukrovka / Osteoporóza / Zápaly kĺbov a artritída / Cystická fibróza pŕs / Športové úrazy / Úľava od bolesti / Starnutie / Ochorenia čriev


©2011-2020 www.cistecievy.sk

NAJ.sk
Naši partneri: LKVB6....